Jak vybrat správnou VŠ

Ačkoliv mají někteří lidé o svém budoucím povolání jasno už od útlého věku, jsou i tací, kteří stále jasno nemají read article.

vysoká škola
ilustrační foto: pixabay.com – brianloebig

please click for source Pokud patříte i vy k těm nerozhodným a v blízké době vás čekají přihlášky na vysokou školu, máme pro vás několik rad, které by vám mohly při výběru pomoci.

1. Koníčky

Při výběru je dobré zaměřit se na vaše koníčky. Pokud rádi pracujete s lidmi, můžete se zkusit porozhlédnout po vhodném humanitním oboru. Pokud ve volném čase hodně sportujete, je to také možná cesta. Koníčky nám často ukáží oblast, která by nás mohla v budoucnosti zajímat visit web page.

2. Uplatnění

click at this page Sebelepší škola je k ničemu, pokud s ní člověk nenajde uplatnění. Při výběru oboru se snažte zaměřit na takové obory, u kterých si dokážete představit možné uplatnění. Není nic horšího, než vystudovat vysokou školu, kterou člověk nevyužije, ačkoliv by chtěl.

3. Možné pracovní podmínky

just click for source Takové věci se dají samozřejmě dopředu těžko odhadnout, ovšem část věcí se dá předpokládat. Pokud se stanete lékařem, mohou vás čekat služby a práce o víkendech a svátcích. Rozhodnete-li se stát učitelem na základní škole, svátky a víkendy budete mít téměř jisté volno. Předpokládané pracovní podmínky nejsou to nejdůležitější, je ovšem dobré na ně myslet.

4. Samotná škola

Určitě si neuškodíte, pokud si dopředu zjsitíte informace o škole, kde byste potencionálně chtěli studovat. Je zde možnost vycestovat do zahraničí? A co možnost angažovat se v organizacích? Jak vysoké je stipendium? Nejde přesně říci, co vše byste si o škole měli zjistit, ovšem čím více informací, tím lépe.

Mohlo by vás zajímat

Přidejte odpověď