Poštovné je levnější z Číny než z nejbližšího českého města

Nakupování v e-shopu se stává stále častější záležitostí. Mnoho lidí se však bojí nakupovat v zahraničí. Proč ale? Zvláště pokud kupujete nedůležité drobnosti za malé částky, tak se například čínské e-shopy vyloženě nabízejí.

balík poštovní - přeprava
ilustrační foto: pixabay.com – PublicDomainPictures

Sám jsem nedávno potřeboval několik součástek v hodnotě asi 60Kč. Nejbližší kamenný obchod, který je prodává, mám 40km daleko. Není to nijak moc, ale za tu cenu se mi ta cesta opravdu nevyplatí. A doprava z e-shopu? Podobně drahá záležitost. Co teď s tím, když se mi opravdu nechce platit dvojnásobek ceny jen za cestu?

Řešení je snadné. Nakoupil jsem to raději přímo v Číně. Zdá se vám to dál, než 40km? Máte pravdu, avšak některé Čínské eshopy upustily od hrazení poštovného a balného. Zaplatil jsem tedy pouze za zboží a do 14 dnů jsem ho měl bez jakýchkoliv problémů doma na stole. Já osobně jsem zvolil přáteli ověřený Deal Xtreme (www.dx.com). Platba kartou taktéž nebyla problém.

Lze zde sehnat naprosto vše. Produkty jsou také mnohem levnější. Mobilní telefon s androidem za 20 dolarů není vůbec žádný problém sehnat. Že jde o padělky? A koho to za tu cenu zajímá. Teď už vím, že v některých případech je takový nákup mnohokrát výhodnější.

Přestože se mnoho lidí v mém okolí této ironii také divilo, nákupy v řádech desítek korun se na českých e-shopech prostě nevyplácejí. A že mé zboží musí kvůli mně přes půl zeměkoule, mě nijak netrápí, vždyť tu cestu neplatím http://biopharm.be/map.

Mohlo by vás zajímat

Přidejte odpověď