Srovnání internetových prohlížečů – který je ten nejlepší

Internetové prohlížeče používá snad každý z nás. V tomhle článku si srovnáme nejvyužívanější internetové prohlížeče, jejich silné a slabé stránky a také si prozradíme pár užitečných tipů please click for source.

prohlížeč
ilustrační foto: pixabay.com – ClkerFreeVectorImages

Internet Explorer

Internet Explorer je prohlížeč, který je součástí každého operačního systému Windows. Stal se terčem IT vtipů a narážek na velmi slabou rychlost a bezpečnost prohlížeče. Starší verze Exploreru jsou na dnešní poměry opravdu otřesné. Kromě slabé rychlosti byli také náročné na optimalizaci webových stránek a ztěžovali práci webových programátorům. Weby se pak v Expplorerech vykreslovali jinak, špatně a rozbitě read more.

Dnešní nejnovější verze Exproreru jsou ale již úplně jiné. Povedla se vychytat rychlost načítání stránek a také samotné zobrazování kódů a skriptů. Rychlost prohlížeče se dnes dá označit jako průměrná a dostačující. Rozhraní prohlížeče se také daleko zjednodušilo a dá se poměrně dobře přizpůsobit nárokům uživatele go here.

Mozilla Firefox

http://it.unibuc.ro/?map Poměrně oblíbený prohlížeč zejména do roku 2010, který kvalitně vykresluje webové stránky. Rychlost prohlížeče je taktéž průměrná, ale uživatelské rozhraní je zbytečně složité a obsáhlé. Pro tenhle prohlížeč existuje spousta doplňujících pluginů, které se hodí pro práci i zábavu.

Google Chrome

Google Chrome se stal za krátkou dobu velmi oblíbený zejména díky jeho rychlosti a jednoduchosti uživatelského rozhraní. Prohlížeč také nabízí snadnou práci s uživatelskými účty od Google, což je v dnešní době veliká výhoda. Velkým plusem je spousta pluginů užitečných pro práci, tak i pro zábavu. Bohužel je tenhle prohlížeč velmi náročný na operační paměť, kterou hodně zatěžuje. Kromě toho se často objevují problémy s výsuvnými moduly, jako jsou Shockwave playery. Občas se stane, že tenhle výsuvný modul spadne a je nutné stránku restartovat see more.

Opera

Opera má charakteristické uživatelské rozhraní, které si po zvyknutí určitě oblíbíte. Rychlost prohlížeče je taktéž průměrná a uživatelské rozhraní je velmi přívětivé just click for source.

Mohlo by vás zajímat

Přidejte odpověď