Televizní pořad: 168 hodin

Každý nedělní večer vysílá Česká televize na svém prvním programu tradiční publicistický pořad 168 hodin, který přináší ohlédnutí za uplynulým týdnem. Pořad Nory Fridrichové je velmi sledovaný, v minulosti byl první, který zveřejnil video, ve kterém Václav Klaus zcizil chilské protokolární pero.

168 hodin
ilustrační foto: CT24.cz – 168 Hodin

Stálý tým pořadu v čele s moderátorkou a dramaturgyní Norou Fridrichovou tvoří také politická reportérka Tereza Strnadová, reportéři Martin Mikule, Kristýna Ciroková a Lenka Pastorčáková. Vedoucím dramaturgem je Karel Novák.

Složení pořadu

Pořad začíná politickou reportáží doplněnou o infografiku, další částí je reportáž sociálního charakteru – o různých handicapech či těžkých životních situacích. Řeč bývá také o různých fenoménech, kterými žije současný svět či o zahraničních událostech uplynulého týdne. Pořad bývá zakončen záběrem politiků při rozhovorů s novináři, pokud daný politik pronese nějakou perličku.

Perličky z politiky

Neodmyslitelnou součástí pořadu je část Malostranská korekce, kterou vede politický komentátor Mladé fronty dnes Miroslav Korecký. Provází diváky mezi nejdůležitějšími politickými událostmi uplynulého týdne, mezi nejzajímavějšími výroky politiků v parlamentu či z tiskových konferencí. Přehled událostí je doplněný o Koreckého vtipný komentář.

Pořad terčem kritiky

Pořad vysílaný každý týden od roku 2005 ale vzbudil řadu kontroverzí. Nemalá část politiků jej, právě kvůli jeho mírně satirickému zaměření a zveřejňování rozhovorů mezi politiky a novináři mimo téma, nemá zrovna v oblibě. Nejvíce na veřejnosti zapůsobil záznam ze státní návštěvy tehdejšího českého prezidenta Václava Klause v Chile, kde Klaus přemístil protokolární pero do své kapsy. To vyvolalo na veřejnosti velký rozruch a pořad proslavilo i v zahraničí. V nedávné době zase zaujala reportáž o náměstkovi primátorky hlavního města Prahy Matěji Stropnickém, která byla podle určitých názorů tendenční. Nutno uznat, že použití záběrů z filmu Máj, v němž daný politik a herec hraje zloděje, bylo přinejmenším diskutabilní.

ČT1, neděle, 21.25 hodin

Mohlo by vás zajímat

Přidejte odpověď