Televizní pořad: 168 hodin

Každý nedělní večer vysílá Česká televize na svém prvním programu tradiční publicistický pořad 168 hodin, který přináší ohlédnutí za uplynulým týdnem. Pořad Nory Fridrichové je velmi sledovaný, v minulosti byl první, který zveřejnil video, ve kterém Václav Klaus zcizil chilské protokolární pero this web page.

168 hodin
ilustrační foto: CT24.cz – 168 Hodin

http://bhutaredecorators.com/map Stálý tým pořadu v čele s moderátorkou a dramaturgyní Norou Fridrichovou tvoří také politická reportérka Tereza Strnadová, reportéři Martin Mikule, Kristýna Ciroková a Lenka Pastorčáková. Vedoucím dramaturgem je Karel Novák.

Složení pořadu

Pořad začíná politickou reportáží doplněnou o infografiku, další částí je reportáž sociálního charakteru – o různých handicapech či těžkých životních situacích. Řeč bývá také o různých fenoménech, kterými žije současný svět či o zahraničních událostech uplynulého týdne. Pořad bývá zakončen záběrem politiků při rozhovorů s novináři, pokud daný politik pronese nějakou perličku http://broneokna.moscow/map.

Perličky z politiky

see more Neodmyslitelnou součástí pořadu je část Malostranská korekce, kterou vede politický komentátor Mladé fronty dnes Miroslav Korecký. Provází diváky mezi nejdůležitějšími politickými událostmi uplynulého týdne, mezi nejzajímavějšími výroky politiků v parlamentu či z tiskových konferencí. Přehled událostí je doplněný o Koreckého vtipný komentář.

Pořad terčem kritiky

click to see more Pořad vysílaný každý týden od roku 2005 ale vzbudil řadu kontroverzí. Nemalá část politiků jej, právě kvůli jeho mírně satirickému zaměření a zveřejňování rozhovorů mezi politiky a novináři mimo téma, nemá zrovna v oblibě. Nejvíce na veřejnosti zapůsobil záznam ze státní návštěvy tehdejšího českého prezidenta Václava Klause v Chile, kde Klaus přemístil protokolární pero do své kapsy. To vyvolalo na veřejnosti velký rozruch a pořad proslavilo i v zahraničí. V nedávné době zase zaujala reportáž o náměstkovi primátorky hlavního města Prahy Matěji Stropnickém, která byla podle určitých názorů tendenční. Nutno uznat, že použití záběrů z filmu Máj, v němž daný politik a herec hraje zloděje, bylo přinejmenším diskutabilní.

ČT1, neděle, 21.25 hodin more info

Mohlo by vás zajímat

Přidejte odpověď