aktualne
DomůRady a TipyPodle čeho poznáte seriózní pracovní nabídku?

Podle čeho poznáte seriózní pracovní nabídku?

-

Rozhlížíte se po volných pracovních pozicích a zjišťujete, že jich je na výběr opravdu nepřeberné množství. Když se tak probíráte všemi těmi nabídkami, možná vám v hlavě vyskakuje varovná kontrolka. Napadá vás otázka, podle čeho můžete poznat, zda jde o seriózní pracovní nabídku, nebo jen maskovaný tah podvodníků?

Na internetu se to nabídkami práce jen hemží

Nelze si nevšimnout, že nabídky práce Ústí nad Labem i podobná města lákají svojí různorodostí. Na internetu se to nabídkami práce opravdu jen hemží. Není se proto čemu divit, že vás sužuje jistá obava z toho, abyste nenaletěli podvodníkům. Není žádné nevídaným jevem, že se mezi nabídkami práce objevují i takové, které v žádném případě nelze označit za seriózní. Jenže jak je poznat?

Žádné vstupní poplatky

Jedním z křiklavě červených varovných signálů by pro vás měly být vstupní poplatky, které po vás může zaměstnavatel vymáhat. A je úplně jedno, jestli vás zajímá konkrétně práce v Ústí nad Labem nebo kterémkoliv jiném městě v České republice. Jakmile objevíte inzerát, ve kterém zaměstnavatel žádá nějaký vstupní poplatek, dejte od něho ruce pryč. V drtivé většině případů se totiž bude jednat o podvod, na který ale i přes mnohá varování spousta lidí naletí. Následně se diví, když se jim po zaplacení vstupního poplatku nikdo neozve a žádná práce na ně nečeká. Neudělejte podobnou chybu a na takové nabídky nereagujte.

Pozor na nabídky práce z domova

V široké nabídce pracovních inzerátů lze při troše štěstí najít i takové, které lze vykonávat z domova. Domácí práce Ústí nad Labem nejsou výjimkou. V tomto případě je ale nutné mít se opravdu na pozoru. Některé firmy skutečně nabízí práci formou home office, nejčastěji jde třeba o telefonování nebo různé administrativní činnosti. Zpozornět byste ale měli v případě, kdy natrefíte na opravdu lákavou nabídku třeba v podobě plnění obálek za vysoké finanční odměny. Podobné pracovní nabídky jsou opět jen s prostým podvodem.

Must Read

- Reklama -PR článek