aktualne
DomůRady a TipyWilderoben v partě s VLKem

Wilderoben v partě s VLKem

-

Fanouškům outdoorových aktivit už asi není třeba tento obchod v Bratislavě představovat. Wilderoben se za tři roky své existence stal pojmem v outdoorových kruzích dobře známým a zdá se, že síť příznivců se rozšiřuje s každým dalším spokojeným zákazníkem. Ale v době covidové věru neměli obchodníci ustláno na růžích.

Během druhého pandemického roku byl kamenný obchod zavřen 4 měsíce. Nad vodou je držel internetový prodej a schopnost rychle a vstřícně reagovat na objednávky a požadavky svých zákazníků. Když někdo napíše do hodnocení, že si objednal zboží v deset a na oběd ho měl doma, to mluví za vše.

Tým v outdoor obchodu wilderoben nepatří k těm, co si sednou a čekají, až krize pomine. Dále pracovali na tom, co si dali za cíl – asi hlavně proto, že cíle vyplývají z autentického postoje. Máme na mysli konkrétní spolupráci a podporu lesoochranářského uskupení VLK, kterému wilderoben každoročně posílá 1% ze svého obratu a celý zisk z akcí jako je Green Friday. Vždyť když přírodu miluješ, není co řešit. Teď to je sice v kurzu a lásku k životnímu prostředí deklaruje kdokoliv, ale když i přes pandemické škrty přes rozpočet posíláš finance VLKům, asi to nebude jen taková wannabe image.

Celková částka za rok 2021 se vyšplhala na 5177 Eur a dohromady už z bratislavského obchodu odešlo do Tulčíka 16898 Eur. VLK získal ve wilderoben spojence v dobrém i ve špatném a s jejich pomocí se probil do povědomí milovníků outdooru. Pod jejich petici Všechno pro nic se podepsalo přes 100 000 lidí, kterým záleží na tom, aby alespoň někde měla divoká příroda klid a mohla existovat ve své přirozenosti bez lidských zásahů. Stovky, ne-li tisíce podpisů dodal i obchod wilderoben, protože zájemci mohli podepsat petici přímo na prodejně a také na více podpisových či prodejních akcích. A pokud jste měli štěstí, mohli jste tam potkat i přímo některého z VLKů a fundovaně podiskutovat o ochraně přírody.

Kromě petice za 10% bezzásahových území, která byla posunuta k projednání do Národní Rady SR, se podařilo v 2021 prosadit zákonem garantovanou celoroční ochranu vlka a byly vyhlášeny i nové přírodní rezervace. VLKovi se daří a podporu od wilderobenu a jejich zákazníků a outdoor nadšenců přetavuje do ochrany toho nejdůležitějšího, co tu máme. Pokud se chceš přidat a při prohlížení nabídky špičkového outdoorového oblečení od renomovaných značek přispět svou troškou i k ochraně přírody, jsi na Páričkově 24 v Bratislavě na správné adrese. Na stránku outdoor obchodu se podívej zde.

Must Read

- Reklama -PR článek